POZÝVAME VÁS NA PÚŤ DO ŠAŠTÍNA

V sobotu 20. mája 2023 sa bude konať púť do Šaštína ako spomienka na návštevy sv. Jána Pavla II. na Slovensku.

Milí bratia a sestry, milé rodiny, milá mládež, milí priatelia sv. Jána Pavla II.!

V týchto dňoch uplynulo 33 rokov od prvej návštevy sv. Jána Pavla II. v Československu a v septembri si pripomenieme 20 rokov od jeho poslednej návštevy na Slovensku.

Preto „Inštitút sv. Jána Pavla II. pre manželstvo a rodinu“, ako aj Farnosť Horné Orešany pripravujú na sobotu 20. mája 2023 od 11.00 hod. v Šaštíne stretnutie rodín a všetkých, ktorí majú radi nášho veľkého svätého pápeža. Stretnutie sa koná aj v okruhu narodenín sv. Jána Pavla II. a v okruhu Dňa rodiny. Radi by sme si takto pripomenuli odkaz sv. Jána Pavla II. pre každého z nás a najmä pre naše rodiny.

Ak chcete na túto púť cestovať spoločným autobusom, prihláste sa v sakristii kostola v H. Orešanoch do 07. mája 2023.

11.00 – 12.00:   omša v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie

12.00 – 12.45:   svedectvá o osobných stretnutiach so sv. Jánom Pavlom II. (v bazilike)

12.45 – 13.30:   prestávka na obed (individuálne)

13.30 – 15.00:

• akadémia „Ján Pavol II. – svedok nádeje“ (v spoločenskej sále kláštora paulínov)
  • športovo-zábavný program pre deti (s animátormi v parku pred bazilikou)

15.00:   záverečné požehnanie

Spiritualita sv. Jána Pavla II.  je postavená na hlbokom osobnom vzťahu k bohočlovekovi Ježišovi Kristovi („Kristus je cestou Cirkvi“ a „Človek je cestou Cirkvi“)  a stále nám má čo povedať: do našej snahy o duchovný život a osobnú svätosť; do našich bežných medziľudských vzťahov; do nášho rodinného života a do života našich spoločenstiev.

Preto Vás veľmi srdečne pozývam na toto stretnutie, aby sme sa pod ochranou Sedembolestnej Panny Márie zjednotili pri Kristovom oltári; aby sme sa obohatili pohľadom na osobnosť sv. Jána Pavla II., ako aj spomienkami tých, čo sa s ním osobne stretli. Verím, že vytvoríme pekné spoločenstvo blízkych ľudí, že sa stretneme s tými, ktorých sme dávno nevideli a že sa potešia aj naše deti a vnúčatá, pre ktoré je pripravený vlastný program.

Prosím, pozvite aj svojich blízkych a priateľov – všetkých, ktorí majú radi sv. Jána Pavla II.!

Teším sa na stretnutie s Vami v Šaštíne.

Mons. prof.  Stanislav Vojtko