Púť rodín a ctiteľov sv. Jána Pavla II. do Šaštína 18.05. 2024

V sobotu 18. mája 2024, na deň narodenín sv. Jána Pavla II.,  sa uskutoční v Šaštíne púť rodín a ctiteľov sv. Jána Pavla II.

Farnosť Horné Orešany a Inštitút sv. Jána Pavla II. pre manželstvo a rodinu v Trnave Vás pozývajú na ďalší ročník púte rodín a a ctiteľov svätého poľského pápeža.

Podujatie sa koná pri príležitosti 20. výročia vzniku tohto inštitútu. Inšpirátorom jeho založenia bol práve sv. Ján Pavol II., ktorý počas celého svojho pontifikátu prostredníctvom týchto inštitútov podporoval ochranu kresťanských rodín. Na celom svete existuje vyše 60 takýchto inštitútov – a ten náš patrí medzi ne…. V Šaštíne sa chceme poďakovať  Pánu Bohu a Matke Božej za sv. Jána Pavla Veľkého, ktorý pochopil najväčšiu potrebu súčasnej postmodernej epochy – a tou je chrániť dôstojnosť každého človeka od počatia po prirodzenú smrť a umožniť mu žiť v milujúcej rodine, ktorá je hlavnou zárukou šťastného života jednotlivca aj celej spoločnosti. Sv. omšu bude celebrovať Mons. prof.  Stanislav Vojtko, farár v Horných Orešanoch a riaditeľ spomínaného inštitútu; ako aj kňazi zo spoločenstva sv. Jána Pavla II. Akadémiu v divadelnej sále a program pre deti na ihrisku pripravili bratia a sestry z inštitútu a farnosti Horné Orešany.

Program púte:

12.00: sv. omša v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie; po nej malé agapé

14.00: akadémia (divadelná sála) / program pre deti s animátormi (ihrisko)

16.00: záverečné požehnanie

• Záujemcovia o cestovanie na púť autobusom sa môžu prihlasovať v sakristii kostola v H. Orešanoch alebo v kancelárii Farského úradu H. Orešany do 05. mája 2024.
  • Pútnikom odporúčame, aby si vzali vlastné jedlo a nápoj. Drobné občerstvenie pripravené pre pútnikov bude len symbolické.
  • Milí pútnici, pozývame Vás sadnúť si v bazilike dopredu, do prvých lavičiek a lavíc, aby sme sa vo veľkom priestore chrámu „nestratili“, ale aby sme vytvorili pekné súdržné spoločenstvo!