OTVORILI SME „VYŠŠIU ŠKOLU DUCHA SVÄTÉHO V HORNÝCH OREŠANOCH“

Vysluhovanie sviatosti birmovania v našej farnosti plánujeme na jar 2025

V priebehu mesiaca marca 2024 prebiehalo v našej farnosti prihlasovanie záujemcov o prijatie sviatosti birmovania. Prihlásilo sa ich takmer 70, veď „vďaka“ korone sa v našej farnosti sviatosť birmovania nevysluhovala už viac rokov. Prihlásení sú mladí ľudia zo základných a stredných škôl. Tešíme sa tomuto veľkému počtu. Ale – vydržia všetci až do konca? … Modlime sa za nich, aby im Pán Boh dal výdrž v tomto dobrom predsavzatí. A prosme aj za ich rodičov a ostatných blízkych, aby ich podporovali a pomáhali im svojou modlitbou, ale najmä dobrým a príťažlivým kresťanským životom, ktorý by týchto mladých ľudí motivoval k nasledovaniu!

V apríli sa uskutočnili úvodné dve stretnutia pre všetkých kandidátov birmovky. V jednej homílii pán dekan povedal mladým chlapcom a dievčatám okrem iného aj toto:

„Najdôležitejšia rada na obdobie  počas tejto prípravy je – počúvať a konať. Možno sa ti niektoré myšlienky, ktoré tu budeš počuť, budú zdať náročné. Ale prijmi ich tak, ako športovec prijíma náročné rady od svojho trénera. Uver, že ten najmúdrejší Tréner – Boh najlepšie vie, čo ti osoží. Maj dobré uši a pozorne počúvaj Božie rady. Zároveň si trénuj aj šikovné ruky, aby si podľa počutého dokázal aj konať. Takto získaš nové zážitky viery a dostaneš od Pána Boha milosť nového duchovného života. No to nie je všetko: počas birmovnej prípravy môžeš získať veľa nových kamarátov. A myslím, že ak sa budeš snažiť meniť svoj život k lepšiemu, pomôže ti to budovať lepšie vzťahy aj s rodičmi, súrodencami alebo učiteľmi!“

Pane, zošli svojho Ducha a obnov tvárnosť zeme;
obnov tvárnosť našich rodín a celej našej farnosti;
obnov srdcia všetkých chlapcov a dievčat,
ktorí v apríli 2024 vstúpili do
„Vyššej školy Ducha Svätého v Horných Orešanoch“…
Amen.